Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia pewien cukiernik zapragnął zrobić coś wyjątkowego, co nie tylko będzie smaczne i słodkie, ale będzie też przypominało to, co wiele lat temu naprawdę wydarzyło się w Betlejem.
Chciał, aby ten specjalny cukierek przywodził na myśl Jezusa i Jego miłość do nas, która nigdy nie ustaje. Zaczął od długiego, twardego, białego kawałka masy cukrowej.
Biel – to kolor czystości, niewinności. Chociaż Jezus przyszedł na świat tak jak każdy człowiek, to nigdy nie popełnił żadnego grzechu.
Twardość miała podkreślać wierność Jezusa, to, że możemy oprzeć się na Nim w życiu, tak jak na skale.
Następnie cukiernik zawinął słodką masę w kształt litery „J” – aby przypominała imię Jezusa – naszego Zbawiciela, a kiedy obrócimy literę „do góry nogami”, zobaczymy laskę, taką jakiej używają pasterze.
Jezus jest Dobrym Pasterzem, przyszedł na ziemię do ludzi, którzy są zagubieni jak owce i pragnie poprowadzić ich do Nieba.
Na koniec wokół laseczki cukiernik owinął czerwone cukrowe paski – symbol krwi Pana Jezusa przelanej za nas na krzyżu, abyśmy mogli być zbawieni.
Niestety, zazwyczaj cukierek ten znany jest tylko jako świąteczna dekoracja, ale znaczenie Bożonarodzeniowej laski jest wciąż takie samo dla tych, którzy mają uszy, aby słyszeć i oczy, aby widzieć, że ta dekoracja została zrobiona po to, aby symbolizować wielką Bożą miłość do ludzi, wyrażoną poprzez przyjście na świat Syna Bożego ponad 2 tysiące lat temu.
Autor nieznany
Zapraszamy na bezpłatny kurs online. W towarzystwie e-trenera przyjrzyj się bliżej Bożej miłości opisanej w Ewangelii wg św. Jana i dowiedz się, jak jej doświadczyć. Kliknij tu.